V Knjižnici Rogaška Slatina smo z veliko mero veselja, čarobnosti in smeha otvorili že 16. sezono mini bralne značke Ježkov nahrbtnik.
Dogodek smo obogatili s prav posebnim obiskom – z nami je bil Maček Muri, ki letos praznuje okroglih 50 let. Njegove dogodivščine, ki sta jih ustvarila Kajetan Kovič in Jelka Reichman, navdušujejo že generacije otrok, še bolj pa smo ga vzljubili, ko je njegove verze zapel legendarni Neca Falk.
Na otvoritvi smo se skupaj igrali, ustvarjali, peli in praznovali Murijev rojstni dan – vse to v duhu branja, prijateljstva in otroške domišljije.
Ježkov nahrbtnik je namenjen najmlajšim bralcem, starim od 3 do 8 let, ki skupaj s starši odkrivajo čarobni svet knjig.
S projektom želimo že od zgodnjega otroštva spodbujati bralno kulturo, radovednost in ljubezen do zgodb.
Kako sodelujete?
Na posebej označenih knjižnih poličkah so na voljo skrbno izbrane knjige in nahrbtniki, ki jih otroci lahko odnesejo domov. Do aprila je treba prebrati deset knjig s seznama, naslove pa vpisujete na kartončke z otrokovim imenom.
Ob zaključku bomo vse male bralce, ki bodo opravili bralno značko, nagradili s priznanjem Ježkov nahrbtnik in darilcem.
Naj bodo skupni trenutki ob knjigah prijetni, veseli in poučni – saj prav vsaka prebrana pravljica v otroku prebudi nekaj čarobnega.
Vabimo vas, da se nam pridružite v novi bralni sezoni Ježkovega nahrbtnika in z nami ustvarite še eno čudovito bralno zgodbo.