Otvoritev nove sezone ‘Branja brez meja’

V torkovem večeru smo se v Knjižnici Rogaška Slatina družili z ‘multikulturno’ gostjo Erico Johnson Debeljak.

Erica Johnson Debeljak je v Slovenijo prišla leta 1993, ko se je poročila s pesnikom Alešem Debeljakom. Tu je razvila svojo bogato kariero kot pisateljica, publicistka in prevajalka. V letu 2021 je bila njena knjiga Devica, kraljica, vdova, prasica po zaslugi »obiskovalcev« knjižnega sejma, izbrana za Naj knjigo tega leta.

V pogovoru so obiskovalci lahko izvedeli vse o njenem literarnem ustvarjanju pa tudi o življenju nasploh, o tem, kako razmišlja o smrti, o tem, kako razmišlja o sreči, o nesreči, o izgubi, o strahu, o koncih in tudi o novih začetkih.

Ob tej priložnosti so v Knjižnici Rogaška Slatina na pot pospremili že 16. sezono bralne značke za odrasle Branje brez meja/Čitanje bez granica.