(Pred)božična pravljica slatinske knjižnice

Dogodek, namenjen otrokom iz Rogaške Slatine, Rogatca in Krapine (slatinska knjižnica je začrtala odlično sodelovanje z Gradsko knjižnico Krapina), so tokrat zaradi pričakovanega velikega števila obiskovalcev izvedli v dvorani Kulturnega centra Rogaška Slatina. Slatinska knjižnica res ne bi sprejela tolikšnega števila zabave željnih malih radovednežev, saj je že omenjena dvorana pokala po šivih.

Najprej je s svojo čarovniško predstavo otroke in njihove spremljevalce navdušil čarodej Sam Sebastjan, ki je čaral na temo božiča. S svojo prisrčnostjo je k sodelovanju pri predstavi vabil pogumne otroke in jih s svojimi triki puščal odprtih ust.

Vrhunec dogodka je predstavljal prihod Božička, ki je otroke seveda tudi obdaril, in sicer s šamponi Kozmetike Afrodita.

Nasmejani obrazi, iskrice v očeh ter zahvale in pohvale obiskovalcev za odlično organizacijo dogodkov so, kot so povedale slatinske knjižničarke, največje darilo in navdih za nadaljnje delo.

Tudi v letu 2016 napovedujejo in obljubljajo odlično počutje v njihovi družbi – bodisi v knjižnici ali izven nje.