Med Bočem in Donačko Goro

Bilo je nekoč med Bočem in Donačko Goro

Domoznansko obarvana Facebook stran »Bilo je nekoč med Bočem in Donačko goro« vas skozi sliko in besedo popelje v bogato kulturnozgodovinsko preteklost domačih krajev. Predstavlja raznovrstno domoznansko gradivo, ki je vezano na območje občin Rogaška Slatina in Rogatec, gradivo, katerega avtorji izhajajo s tega področja (ali so kako drugače povezani z našimi kraji), in gradivo, ki je bilo tu izdano.

Skozi digitalizirane utrinke iz domoznanske  zbirke Knjižnice Rogaška Slatina želimo omogočiti vpogled v lokalno domoznansko gradivo, ki ga naša knjižnica skrbno zbira, obdeluje in trajno hrani, a zaradi svoje dragocenosti, redkosti in občutljivosti v fizični obliki žal ni prosto dostopno uporabnikom. Poudariti pa moramo, da prenos in uporaba digitaliziranega domoznanskega gradiva v komercialne namene brez soglasja Knjižnice Rogaška Slatina nista dovoljena.

Nekatere vsebine so bile (delno ali v celoti) predhodno že objavljene na spletnih portalih Kamra ter Obrazi slovenskih pokrajin. V želji, da bi domoznanstvo približali tudi mlajšim generacijam, ki jim je  Facebook bolj domač od omenjenih domoznanskih portalov, jih uvrščamo tudi na stran »Bilo je nekoč med Bočem in Donačko goro«. Pridružite se nam in sledite našim objavam na https://www.facebook.com/KnjiznicaRogaskaSlatina .

Knjižnica Rogaška Slatina
Celjska cesta 13, 3250 Rogaška Slatina

Tel.: 03 818 57 80, 03 819 24 23
E-naslov: sikrsl@r-sl.sik.si

Knjižnica Rogatec
Strmolska ul. 6, 3252 Rogatec

E-naslov: knjiznica.rogatec@guest.arnes.si

Rogaška Slatina

Delovni čas

ponedeljek, sreda in petek:

torek in četrtek:

sobota:

Nedelje in prazniki zaprto.

Rogatec

Delovni čas