Premiera filma iOtok in predstavitev knjige

Kraj dogodka: Knjižnica Rogaška Slatina  |  Datum dogodka: petek, 17. januar 2020, ob 17. uri

Vabljeni na predstavitev nove knjige Mateta Dolenca Kako dolg je čas ob 17. uri v dvorani Knjižnice Rogaška Slatina in premiero celovečernega dokumentarnega filma iOtok režiserja Mihe Čelarja, ki bo v kino dvorani Kulturnega centra Rogaška Slatina ob 18.30 uri.

iOtok je celovečerni dokumentarec o zadnjih trinajstih prebivalcih otoka Biševo, ki se borijo za preživetje otoške skupnosti.

Učiteljica joge Lada in ladijski kuhar Lucio ustanavljata mestni odbor, da bi otoku priskrbela pravni status in ga tako zaščitila pred agresivno turistično industrijo. Ta hoče Biševu vzeti staro šolo ter jo preurediti v turistični center z multimedijskimi prezentacijami in zasloni na dotik.

Mate Dolenc je Biševu in Jadranu posvetil kar osem knjig. Z režiserjem Miho Čelarjem sta pozimi 2017/2018 z majhno filmsko ekipo sledila boju Biševljanov in ga v živo predstavila na spletni strani www.iOtok.eu. Razplet zgodbe zdaj prinaša dokumentarni film.

Ob novembrski premieri v Cankarjevem domu je pri založbi Beletrina izšla tudi knjiga Mateta Dolenca Kako dolg je čas.

Vir: Kinodvor

Dogodek se fotografira.