Potopis - Križarjenje po zahodnem Sredozemlju

Kraj dogodka: Kulturni dom Rogatec  |  Datum dogodka: sreda, 13. november 2019, ob 18. uri

Utrinke iz potovanja po zahodnem Sredozemlju Barcelona – Valencija – Marseille – Cinque Terre – Rim bo z vami delila družina Kramberger Herček.

BARCELONA
Glavno mesto Katalonije na vzhodni obali Španije obiskovalcem ponuja bogato kombinacijo kulture, umetnosti in zgodovine. Je mesto nasprotij, kjer se gotska arhitektura zanimivo prepleta z najmodernejšimi stavbami.

VALENCIA
Valencija je tretje največje špansko mesto s pomembnim pristaniščem in glavno mesto avtonomne pokrajine Valencija. Je eno izmed največjih in najbolj živahnih sredozemskih mest, znano po številnih vrtovih, po katerih je mesto prislužilo naziv "mesto rož".

MARSEILLES
Najstarejše francosko pristanišče so ustanovili grški mornarji v 6. stoletju pr. n. št. Bil je tekmec Kartagini in zaveznik Rima. O izjemno bogati zgodovini priča njegova mogočna arhitektura, med katero izstopa katedrala, bazilika Notre Dame de la Garde, mestne utrdbe, skrivnostni otok D'If, kjer je bil zaprt junak Monte Cristo…

CINQUE TERRE
Cinque Terre je naziv 18-kilometrskega pasu severozahodne obale Ligurskega morja v Italiji s številnimi zalivi in plažami, obdanimi s strmim reliefom. V dobesednem prevodu ime pomeni "Pet dežel", vendar gre pravzaprav za pet slikovitih vasi. V vsakem od petih mestec najdemo barvite terase, strme zavite ceste, božanske jedi in vino.

RIM
Rim - večno mesto želja in cilj številnih popotnikov iz celega sveta. Različna zgodovinska obdobja so temu mestu zapustila številne, neprecenljive spomenike: Pantheon, Kolosej, Kapitol, Španske stopnice. Mesta pod mogočnim Vezuvom čuvajo tisočletno zgodovino in Pompeji pripovedujejo zgodbo o svoji usodi!

Dogodek se fotografira.