Moj jezik v digitalnem svetu - Ditko

Kraj dogodka: Knjižnica Rogaška Slatina  |  Datum dogodka: torek, 17. september 2019 ob 10. uri

Vabljeni v Knjižnico Rogaška Slatina na delavnico, kjer vam bo izr. prof. Darinka Verhovnik predstavila spletne jezikovne vire in njihovo uporabnost.

Čeprav slovenščina igra vlogo obveznega šolskega predmeta v osnovnošolskem in srednješolskem izobraževanju, kasneje ljudje pogosto izgubijo stik z njo. Jezik je živ in se nenehno spreminja, zato je nujno, da razvijamo in izpopolnjujemo svoje pisne in govorne spretnosti. Kot odziv temu je tako v preteklih letih v Sloveniji kot rezultat uspešno izpeljanih projektov zaživelo kar nekaj z jezikom povezanih spletnih strani. Jih poznate?

Pridite na delavnico v okviru projekta Ditko, kjer vam bomo predstavili spletne jezikovne vire in njihovo uporabnost. Delavnico bo vodila jezikoslovka izr. prof. dr. Darinka Verdonik s Fakultete za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, Univerza v Mariboru.

Dogodek se fotografira.