Gojmir Lešnjak - Gojc

Kraj dogodka: Anin dvor  |  Datum dogodka: četrtek, 25. april, ob 18. uri

V Aninem dvoru bomo ob svetovnem dnevu knjige gostili odličnega Gojmirja Lešnjaka - Gojca. Z njim bo govorila Maja Kovač.

Gojmir Lešnjak – Gojc je slovenski gledališki in filmski igralec, režiser, glasbenik in direktor Kosovelovega doma Sežana. Znan je po svojem izrednem družbenem angažmaju in izjemni organizatorski žilici, saj je uspel povezati slovenske kulturne domove, odziva se na kulturne in politične dogodke iz lokalnega, slovenskega in širšega okolja z neposrednimi akcijami in izjavami, predvsem pa z reakcijami nanje v svojih nastopih. Je ikona številnih kultnih televizijskih oddaj (Periskop, TV Poper, Teater paradižnik, komična nanizanka Naša mala klinika, Muzikajeto). Oblikoval je številne nepozabne filmske vloge (vir: Briljantina muzikal).

Ob tej priložnosti bomo podelili tudi priznanja vsem značkarjem 12. sezone bralne značke za odrasle Branje brez meja / Čitanje bez granica.

Dogodek se fotografira.