Strogi varnostni ukrepi

Spoštovani uporabniki, izposoja gradiva bo potekala z upoštevanjem strogih varnostnih ukrepov (nošenje mask, razkuževanje rok, upoštevanje priporočene varnostne razdalje, omejeno hkratno število obiskovalcev v knjižnici).

Prosimo, upoštevajte varnostne ukrepe!

Izredni delovni čas knjižnice

Spoštovani člani in obiskovalci Knjižnice Rogaška Slatina,

kot večina slovenskih splošnih knjižnic bomo tudi mi v ponedeljek, 4. maja, v dogovoru z občinama ustanoviteljicama (Občina Rogaška Slatina in Občina Rogatec) in po soglasju Sveta zavoda ponovno odprli svoja vrata.

Knjižnica v Rogaški Slatini bo torej zaradi trenutnih razmer odprta po prilagojenem urniku, in sicer:

Knjižnica Rogaška Slatina
Pon., tor., čet. in pet: 8.00-15.00
Sre: 10.00-18.00
SOBOTA: zaprto

Knjižnica Rogatec:
Sre: 9.00-17.00

Od 4. maja dalje bo možno tudi vračilo gradiva, ki se bo izvajalo po priporočilih NIJZ.

Izposoja gradiva bo potekala z upoštevanjem strogih varnostnih ukrepov (nošenje mask, razkuževanje rok, upoštevanje priporočene varnostne razdalje, omejeno hkratno število obiskovalcev v knjižnici).

Knjige boste brez zamudnin lahko vrnili do konca maja 2020.

Vsem uporabnikom svetujemo: če ne potrebujete novih knjig, ne hitite z vračili že v ponedeljek. Napoveduje se gneča!

O nadaljnjih ukrepih in spremembah vas bomo sproti obveščali.

Hvala za razumevanje in se veselimo ponovnega snidenja z vami.
Kolektiv Knjižnice Rogaška Slatina

Obvestilo o odprtju knjižnice

Spoštovani uporabniki, včeraj pozno zvečer nas je presenetila novica, da se danes, v sredo, 29. 4. 2020, med drugim lahko odprejo tudi knjižnice. Ker čez noč ne moremo zagotoviti dovolj varnosti tako za zaposlene kot za vas, spoštovani obiskovalci, sporočamo, da Knjižnica Rogaška Slatina in enota Knjižnica Rogatec v sredo, 29. aprila, in v četrtek, 30. aprila, še NE BOSTA ODPRTI. O točnem dnevu odprtja, ki bo v tednu po praznikih, vas bomo pravočasno obvestili.

Strokovna ekskurzija

Strokovna ekskurzija 2020  |  Datum dogodka: petek, 24. januar 2020

Zaradi strokovne ekskurzije bo Knjižnica Rogaška Slatina v petek, 24. 1. 2020, ZAPRTA. Prosimo za razumevanje.

Praznični delovni čas

Sprememba delovnega časa: Knjižnica Rogaška Slatina in Knjižnica Rogatec

Torek, 24. 12. 2019, od 8.00 - 12.00, sreda 25. 12. 2019 in četrtek 26. 12. 2019 ZAPRTO
Torek, 31. 12. 2019, od 8.00 - 12.00, sreda 1. 1. 2020 in četrtek 2. 1. 2020 ZAPRTO

Nacionalni mesec skupnega branja 2019

Letošnji, drugi Nacionalni mesec skupnega branja 2019, bo potekal

• od 8. septembra (mednarodni dan pismenosti)
  • do 13. oktobra (zaključek ®Tedna otroka).

Letos se z NMSB pridružujemo evropski bralni kampanji EURead (Evropa bere: www.europereads.com), ki povezuje že obstoječe bralne aktivnosti po vsej Evropi z namenom dviga zavesti o pomembnosti izobraževanja in pismenosti v zgodnjem otroštvu. Skupni cilj kampanje je dati vsakemu državljanu možnost postati bralec in polno sodelovati v evropski družbi. Podpis zaveze o aktivnem podpiranju prizadevanja za boljšo pismenost, bo potekal 9. septembra, na nacionalnem strokovnem posvetu Bralnega društva Slovenije, uradnem začetku NMSB 2019.

Skladno z enim od ciljev pobude EUReads / Evropa bere pa vas že zdaj pozivamo, da se nam pridružite pri 15 minutah branja ali glasnega branja na dan.

Vir besedila: NMSB 19

Poletni delovni čas

V mesecih juliju in avgustu bo knjižnica odprta po poletnem delovnem času:

KNJIŽNICA ROGAŠKA SLATINA - Ponedeljek in sreda: 10:00-18:00 / Torek, četrtek in petek: 8:00-15:00
Sobota: ZAPRTO
KNJIŽNICA ROGATEC - Torek: 12:00-17:00 / Sreda: ZAPRTO / Četrtek: 10:00-15:00

Sprememba delovnega časa

Kraj dogodka: Knjižnica Rogaška Slatina  |  Datum dogodka: četrtek, 7. junij

Zaradi strokovnega dogodka bo knjižnica v četrtek, 7. junija 2018, ZAPRTA.
Hvala za razumevanje!
Kolektiv knjižnice

Sprememba delovnega časa

Knjižnica Rogaška Slatina in Knjižnica Rogatec  |  Datum: petek, 20. april

Zaradi zaključka bralne značke za odrasle BRANJE BREZ MEJA / ČITANJE BEZ GRANICA bo delovni čas v petek, 20. aprila 2018, izjemoma od 7.00 do 15.00 (Knjižnica Rogaška Slatina) in od 9.00 do 15.00 (Knjižnica Rogatec).