Kako preprosto je reči: "ne vem!"

Kako preprosto je reči: “ne vem!” je projekt, ki je nastal v sodelovanju Šolskega centra Rogaška Slatina in Knjižnice Rogaška Slatina.

Projekt je bil zastavljen že v  šolskem letu 2013/14 in se uspešno nadaljuje že peto sezono. Šolski center Rogaška Slatina in Knjižnica Rogaška Slatina smo sklenili, da ne bodo rekli “ne vem”. Skupaj se namreč lotevamo aktualnih tem, predvsem tistih, o katerih želijo spregovoriti mladostniki.  Tematika predavanj letošnjega šolskega leta se nanaša predvsem na dvig socialnega in kulturnega kapitala naše regije. Srečanja izvajamo bodisi v prostorih Šolskega centra bodisi v dvorani Knjižnice Rogaška Slatina, in sicer v obliki aktualnih okroglih miz, ki jih pripravijo in vodijo dijaki ŠCRS. Vedno pa povabimo tudi goste – sogovorce, ki o predvideni temi spregovorijo strokovno in kompetentno.

Ne zatiskajmo si oči, temveč spregovorimo o aktualnih temah.

Teme aktualnega šolskega leta 2018/2019

1. TEMA: SPLETNO NASILJE
Četrtek, 8. november 2018, ob 17. uri na ŠCRS.
Prisluhnili bomo predavanju o pojavu spletnega nasilja in kako zmanjšati tveganje, da bi sami postali njegova žrtev ali izvršitelji.

2. TEMA: četrtek, januar 2019, ob 17. uri na ŠCRS.

3. TEMA: četrtek, marec 2019, ob 17. uri na ŠCRS.