Kako preprosto je reči: "ne vem!"

Kako preprosto je reči: “ne vem!” je projekt, ki je nastal v sodelovanju Šolskega centra Rogaška Slatina in Knjižnice Rogaška Slatina.

Projekt je bil zastavljen že v  šolskem letu 2013/14 in se uspešno nadaljuje že peto sezono. Šolski center Rogaška Slatina in Knjižnica Rogaška Slatina smo sklenili, da ne bodo rekli “ne vem”. Skupaj se namreč lotevamo aktualnih tem, predvsem tistih, o katerih želijo spregovoriti mladostniki.  Tematika predavanj letošnjega šolskega leta se nanaša predvsem na dvig socialnega in kulturnega kapitala naše regije. Srečanja izvajamo bodisi v prostorih Šolskega centra bodisi v dvorani Knjižnice Rogaška Slatina, in sicer v obliki aktualnih okroglih miz, ki jih pripravijo in vodijo dijaki ŠCRS. Vedno pa povabimo tudi goste – sogovorce, ki o predvideni temi spregovorijo strokovno in kompetentno.

Ne zatiskajmo si oči, temveč spregovorimo o aktualnih temah.

Tema aktualnega šolskega leta 2018/2019

SPLETNO NASILJE

1. Okrogla miza
Četrtek, 8. november 2018, ob 17. uri na ŠCRS.
Prisluhnili smo predavanju o pojavu spletnega nasilja in kako zmanjšati tveganje, da bi sami postali njegova žrtev ali izvršitelji.

2. Okrogla miza
Torek, 15. januar 2019, ob 17. uri na ŠCRS.
Prisluhnili smo razmišljanju strokovnjakov o pojavu spletnega nasilja in kako lahko prijeten klepet vodi do nočne more.

3. Okrogla miza
Četrtek, marec 2019, ob 17. uri na ŠCRS.